Navigace: Server Alpské.cz » Itálie » Livigno
Server Italské.cz » Severní Itálie » Livigno


Livigno

ZIMA LÉTO MAPA UBYTOVÁNÍ v okolí Alpy Itálie

Online kamera On-line kamery v blízkosti místa: KAMERA1, KAMERA2
Předpověď počasí Livigno Předpověď počasí Livigno


Livigno je městečko s necelými 6000 obyvateli v nadmořské výšce 1816 m, v provincii Sondrio, v regionu Lombardie, v údolí Valditentro v Itálii. Pro odlehlou polohu je Livigno přezdívané jako Italský Tibet.

V zimě je Livigno velmi známé lyžařské středisko, v létě pak dobrý výchozí bod pro turisty a cyklisty, protože leží mezi dvěma národními parky - Národním parkem Stelvio a Švýcarským národním parkem.

Východně od centra Livigna je bike park Mottolino (v zimě snowpark). Mezi zajímavé výlety patří Výstup k jezerům Forcola, čtyři jezera na hranicích se Švýcarskem nebo výstup na Monte Vago (3059 m). Oba výlety začínají na Passo della Forcola Livigno. Livigno je ideálním místem i pro děti, místní dětská hřiště jsou rozdělena podle věkových skupin pro děti od 4 do 6 let a pro děti od 7 do 11 let. Každý den je připravený pro děti jiný program.

Livigno a okolní národní parky nabízí i adrenalinové sporty jako například rafting. Livigno leží v bezcelní zóně, proto zde najdete přeplněné obchody s různým zbožím. Vedle Livigna začíná jezero Lago di Livigno, jehož hráz leží přesně na italsko-švýcarské hranici.
 
Reklama
Český Ráj Český Ráj Český Ráj